Otepää vallavalitsus premeeris kolmekordset maailmameistrit 1000 euroga

12. mai 2015

Otepää vallavalitsus premeeris kolmekordset maailmameistrit 1000 eurogaOtepäälane Hans Teearu sai Rootsis INASi (Rahvusvaheline Organisatsioon Intellektipuudega Sportlastele) murdmaasuusatamise MMil kolm kuldmedalit. Otepää vallavalitsus premeeris Hans Teearu 1000 euroga ning tema treenerit Kalju Ojastet 500 euroga.

Hans Teearu sai murdmaasuusatamise maailmameistrivõistlustel kulla 10km ja 15km vabatehnikadistantsil ning sprindis.  Vallavalitsuse preemiad anti üle vallavalitsuse istungil. 

„Hans Teearu on hea näide sellest, kuidas pühendumine viib tippu,“ sõnas Otepää vallavanem Kalev Laul. „Vallavalitsusel on väga hea meel, et saame premeerida selliste tulemuste tegijat.“

Kolmekordne maailmameister Hans Teearu tõdes, et iga võistlus on kogemusi juurde andnud ning tänu sellele on ka võidud tulnud. Treener Kalju Ojaste ütles, et järgmine samalaadne võistlus, kuhu plaanitakse minna, toimub Poolas, Zakopanes. 
Eelmisel aastal Otepääl toimunud intellektipuudega inimeste murdmaasuusatamise maailmameistrivõistlustel sai Kalju Ojaste juhendamisel treeniv Hans Teearu samuti kolm kuldmedalit. 

Eesti paraolümpiakomitee tunnistas Hans Teearu eelmisel aastal parimaks noorsportlaseks.


Artikli algne asukoht